تبلیغات
xzqr - جنگنده ی رادارگریز ساخت ایران سفره ماهی
xzqr
down at esraieel
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : xzq xzqr
نویسندگان
نظرسنجی
چگونه با وبلاگ ما آشنا شدید

سفره ماهی اولین هواپیمای رادارگریز ایران

 

امیر سرتیپ 2 خلبان نصیر زاده از پرواز نمونه ی تحقیقاتی هواپیمای رادارگریز ایران خبر داد .نام این هواپیمای فوق مدرن سفره ماهی گذاشته شده است

امیر خلبان عزیز نصیرزاده معاون هماهنگ کننده نیروی هوایی ارتش در حاشیه ی مواسم گرامی داشت بیعت تریخی کارکنان این نیرو با امام ره با اشاره به موفق سفره ماهی به خبرنگاران گفت : هواپیمای رادارگریز ازجمله قله های فناوری هوایی در جهان به شمار میرود .

وی یادآور شد :نمونه ی تحقیقاتی این هواپیما که با موفقیت به پرواز درآمد تمام شاخصه های رادارگریزی را که مد نظر ما بود با موفقیت پشت سر گذاشت و مداومت پروازی مناسبی هم داشت.

نصیرزاده با بیان اینکه در حال بررسی پارامتر ها و نتایج این این پرواز موفق هستیم اضافه کرد : پس از آزمایش های مختلف و تکمیل ویژگی های این هواپیمای رادار گریز برای تولید انبوه در اختیار صنایع وزارت دفاع قرار میگیرد.

معاون هماهنگ کننده ی نیروی هوایی با تاکید بر اینکه زنجیره ای از توانمندی های داخلی در طراحی و ساخت این هواپیما حضوری پر ثمر وموفق داشته اند گفت:نباید برای پرواز نمونه اصلی و تولید انبوه آن عجله به خرج داد چرا که چنین سامانه هایی نیازمند آزمایش های مختلف و بررسی های گوناگون است ولی پرواز اولیه تمامی اهداف مارا برآورده کرد.

امیر نصیر زاده با اشاره به دو ویژگی مهم رادارگریزی هواپیمای جدید نیروی هوایی ارتش گفت :شکل ظاهری آن از سفره ماهی الهام گرفته شده است و نیز مواد به کار رفته در آن موجب رسیدن به هدف اصلی یعنی رادار گریزی شده است.

وی مراحل بعدی ساخت هواپیمای رادارگریز را تولید نمونه های واقعی و نیز آزمایش سلاح و برخی از سامانه ها روی آن عنوان کرد.

پیش از این امیر سرتیپ حسن شاه صفی فرمانده ی نیروی هوایی از پرواز پرنده رادارگریز در سال جاری خبر داد .

شاه صفی اعلام کرده بود :ما به تمامی علوم در این زمینه مجهز هستیم و متخصصان نیروی هوایی ارتش نیز هم اکنون مشغول کار بر این پروژه هستند.

 

 

 

منبع:ماهنامه ی عقیدتی سیاسی ارتش صف شماره ی 353

 

اینم جدید ترین عکس ازجدیدترین جنگنده ی ساخت داخل ایران سفره ماهی

 

صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی