تبلیغات
xzqr - سجیل2
xzqr
down at esraieel
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : xzq xzqr
نویسندگان
نظرسنجی
چگونه با وبلاگ ما آشنا شدید

سجیل2

احمدی‌نژاد خبر داد:


پرتاب موفقیت آمیز موشك دوربرد سجیل 2 با فنآوری پیشرفته و سوخت جامد
خبرگزاری فارس: رئیس جمهور‌ امروز در سفر به استان سمنان از پرتاب موفقیت آمیز موشك دوربرد سجیل 2 با فنآوری پیشرفته و سوخت جامد به ماورا‌ی جو خبر داد.به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان، محمود احمدی‌نژاد لحظاتی قبل در جمع هزاران نفر از مردم سمنان در ورزشگاه تختی این شهر اظهار داشت: موشك‌های سجیل دارای عملكرد چند مرحله‌ای هستند و به سرعت حركت می‌كنند و وارد جو می‌شوند و در نقطه هدف فرود می‌آیند.
وی با بیان اینكه موشك‌های سجیل از نوع موشك‌های دوربرد است، ادامه داد: وزیر دفاع صبح امروز در مسیر پرواز اعضای هیئت دولت به سمنان در تماسی تلفنی اعلام كرد موشك سجیل 2 كه دارای فناوری بسیار پیشرفته‌ای است، از سمنان شلیك شد و در نقطه هدف فرود آمد.
احمدی‌نژاد ادامه داد: این موشك با سوخت جامد كار می‌كند و متخصصان می‌دانند كه سوخت جامد قدرت تحرك بسیار بالایی دارد و برد آن بسیار زیاد است.
وی با بیان اینكه در موشك‌های قبلی از طول 26 متری موشك حدود 23 متر را سوخت تشكیل می‌داد، اظهار داشت: استفاده از سوخت جامد حجم سوخت را به یك هشتم، 1/0 و حتی یك دوازدهم كاهش می‌دهد.
رئیس جمهوری كشورمان ادامه داد: سوخت جامد برای موشك‌های ماهواره‌بر كاربردهای فراوانی دارد و هر كدام از این موشك‌ها دقت عملكرد دارند و وقتی می‌خواهند به هدف برخورد كنند، دایره‌ای به شعاع 250 تا 300 متر را در جو به وجود می‌آورند و موشك سجیل 2 امروز به دایره وسط مورد نظر برخورد كرد و پیروزی كامل نصیب سازمان هوا فضای ایران شد.

رئیس‌جمهور از شلیك موفق موشك پیشرفته و زمین به زمین سجیل 2 خبر داد.

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزای فارس، محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهوركشورمان پیش از ظهر امروز چهارشنبه طی سخنانی در جمع مردم استان سمنان كهجزو برنامه‌های سفر دوم هیات دولت به این استان بود، با اشاره بهپیشرفت‌های علمی استان سمنان گفت: یكی از پیشرفت‌های ملت ایران در بخش هواو فضا است و امروز سكوهای پرتاب موشك‌های ایران در سمنان مستقر است وماهواره امید كه امید و آرزوی ملت ایران است از این استان به آسمان پرتابشد و در آینده نه چندان دور نیز موشك‌هایی با قدرت بیشتر و موشك‌هایدوربردتر به فضا پرتاب خواهیم كرد.
احمدی‌نژاد با اشاره به گفتگوی خود با سردار نجار وزیر دفاع كشورمان كه درمسیر حركت به استان سمنان انجام شده است، گفت:‌ می‌دانید كه موشك‌های شهابو سجیل جزو موشك‌های زمین به زمین محسوب می‌شوند. سجیل موشكی چند مرحله‌ایاست و پس از اینكه وارد جو شد به ماورای جو وارد می‌شود و پس از آن از جوخارج شده و به نقطه هدف برخورد می‌كند.
رئیس‌جمهور در ادامه اظهار داشت: وزیر دفاع در مسیر حركت من به این استاندر تماسی كه با من داشت خبر خوشی را اعلام كرد و گفت: به لطف خداوند وامام عصر موشك سجیل 2 كه دارای فناوری پیشرفته‌ای است از استان سمنان شلیكشده و دقیقا به هدف مورد نظرش برخورد كرده است.
احمدی‌نژاد همچنین افزود: ‌این موشك با سوخت جامد كار می‌كند لذا قدرتتحرك و برد بالایی دارد و بخش مهمی از فناوری موشكی ما مسئله سوخت آن استو وزیر دفاع به من گفت كه پیش از اینك این موشك را آزمایش كنیم از قرآنكریم مدد گرفتیم كه آیه 68 سوره هود آمد كه در آن خداوند فرموده است، وقتیاراده خداوند برای نابودی دشمن حضور پیدا كند، خداوند افرادی كه بی‌جهت درصدر و بالا قرار گرفته‌اند را به زیر خواهد كشید و بارانی از سنگ كه درقرآن به سجیل تشبیه شده است، بر سر آنها فرود خواهد آورد. این موشك نیزامروز نام سجیل را بر خود دارد و امروز پیروزی كامل نصیب ملت ایران وسازمان هوافضای ایران شده است.

وی ادامه داد: خبرنگاری از من پرسید كه شما اهل كجایید من در پاسخ گكفتممن اهل ایرانم اما او اصرار كرد من گفتم قطره‌ای از دریای زلال ملت ایرانهستم اما آن خبرنگار باز هم اصرار كرد و من به او گفتم كه من افتخارمی‌كنم از خاك پاك زلال كویر ایران زمین هستم. به آن خبرنگار گفتم كه شمابا همشهریان ما طرف نشده‌اید چرا كه یك از آنها برای نابود كردن چهرهدشمنان كافی است. لذا امروز باید تلاش كنیم این گونه سمت‌ها مانند ریاستجمهوری را به نوكری برای ملت تبدیل كنیم.

در آستانه سوم خرداد سالروز حماسه فتح خرمشهر و عملیات غرورآفرین بیت ‌المقدس یک فروند موشک زمین به زمین سجیل2 با رمز مقدس یا فاطمه ‌الزهراء با موفقیت کامل پرتاب شد و به هدف فرضی اصابت کرد.

پس از انجام موفق رزمایش موشکی بیت ‌المقدس، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با تلاوت آیه شریفه :« فلما جاء امرنا جعلنا عالیها سافلها و امطرنا علیها حجاره من سجیل منضود » (چون صبح شد، فرمان قهر ما دیار آن قوم نابکار را ویران و زیر و زبر ساخت و بر سر آنها مرتب از آسمان سنگ هلاک فروریختیم) گفت: این موشک پس از پرتاب، به طور دقیق به هدفی که از قبل تعیین شده بود، اصابت کرد.

سردار سرتیپ مصطفی محمد نجار افزود: در این رزمایش علاوه بر نمایش سرعت عمل یگان های موشکی، دقت بسیار بالای هدفگیری به اثبات رسید.

وزیر دفاع گفت: موشک سجیل 2 دو مرحله ‌ای است و از دو موتور سوخت جامد مرکب تشکیل شده است.

سرتیپ محمد نجار با بیان این که این موشک دارای سیستم ناوبری جدید است و از سنسورهای دقیقی برخوردار است افزود: همین ویژگی موجب شده است اصابت به هدف آن در مقایسه با نسل قبلی افزایش یابد.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت:

با بهینه ‌سازی سکوی پرتاب و سیستم نشانه ‌روی، متخصصان ما توانسته‌ اند سرعت عمل در استقرار پرتاب و ترک موضع پرتاب این موشک را به نحو چشمگیری افزایش دهند.

سرتیپ محمد نجار در ادامه افزود: این حماسه ماندگار و افتخارآمیز، سند زنده دیگری از مقاومت، رشادت، قدرت ابتکار و خلاقیت رزمندگان دیروز حماسه خرمشهر است که امروز در کسوت متخصصان و دانشمندان صنعت دفاعی، پیروزی دیگری را برای ملت ایران به ارمغان آوردند.

وزیر دفاع تصریح کرد: صنایع هوافضای این وزارتخانه با پرتاب موفقیت‌ آمیز سجیل 2 خط بطلانی بر تحریم گسترده و پیچیده ‌ای که علیه ایران در جریان است، کشید و با توکل بر خدا و تکیه بر استعداد، توان و خلاقیت خود یکی از پیچیده‌ترین فناوری‌ های موشکی را در موشک سجیل 2 به نمایش گذاشت.

سرتیپ محمد نجار افزود:

قدرت تخریب بسیار بالا، هدف ‌گیری دقیق، کوتاه بودن زمان مورد نیاز برای استقرار، سرعت عمل بالا در پرتاب و خروج از محل پرتاب و مدت زمان بالای نگهداری موشک از ویژگی‌ هایی است که توان عملیاتی و قدرت موشکی نیروهای مسلح کشورمان را ارتقاء داده است.

وی گفت:

خط تولید انبوه این موشک آغاز شده است و ما قادریم نیازمندی های نیروهای مسلح به این موشک را به هر میزان که باشد، تأمین کنیم.

وزیر دفاع افزود:

با پرتاب موشک سجیل 2 این نوید را به ملت بزرگ ایران می‌ دهم که قدرت موشکی یک قدرت ملی و کاملاً تثبیت شده است که می تواند دودمان هر متجاوز بدسیرتی‌ را که چشم طمع به این آب و خاک داشته باشد، براندازد.

سرتیپ محمد نجار تاکید کرد:

نیروهای مسلح هوشیارانه و به طور شبانه ‌روزی آماده دفاع از کشور هستند و این هوشیاری مانع از هرگونه غافلگیری و تعرض از سوی دشمنان شده است.

وزیر دفاع گفت: این موفقیت بزرگ، بسان فتح خرمشهر و عملیات پیروز بیت ‌المقدس است، چرا که در فتح خرمشهر، رزمندگان اسلام، دشمن بعثی را از سرزمین عزیزمان بیرون و قلوب رهبر و ملت را شاد کردند و امروز متخصصان صنایع هوافضای وزارت دفاع با فتح قله ‌های فناوری موشکی ایران تحریم های گسترده دشمنان را ناکام و قلوب ملت ایران و فرمانده معظم کل قوا را شاد و مسرور کردند.

وزیر دفاع خاطرنشان کرد: توان موشکی ایران که امروز در موشک سجیل به منصه ظهور رسیده است، یک قدرت کاملاً بازدارنده و در خدمت صلح، ثبات و آرامش منطقه است و هیچ کشوری را تهدید نمی ‌کند.

سرتیپ محمد نجار با بیان این ‌که قدرت بازدارندگی ایران موجب خواهد شد؛ جنگ های ناخواسته از سوی بدخواهان به منطقه تحمیل نشود، تصریح کرد: این قدرت ثبات، آرامش و امنیت پایدار را در منطقه ایجاد می‌کند.

وزیر دفاع با تحلیل شرایط منطقه افزود: دشمنان امنیت و آرامش منطقه، همواره تلاش کرده‌ اند قدرت موشکی و بازدارنده ایران را به عنوان خطری برای کشورهای همسایه ایران، منطقه و جهان القاء کنند اما ما اعلام می ‌کنیم قدرت موشکی ایران، قدرت جهان اسلام برای دفع هر گونه تجاوز است؛ زیرا معتقدیم امنیت ایران با امنیت جهان اسلام گره خورده است.

سرتیپ محمد نجار توان و قدرت دفاعی ایران را مرهون توکل به خدا، هدایت های پیامبرگونه امام خمینی(ره) و وصی شایسته ‌اش حضرت آیت‌ الله خامنه‌ای (مدظله‌العالی)، خون شهیدان و تلاش بی ‌وقفه دانشمندان و متخصصان سازمان هوافضای وزارت دفاع بیان و از برگزارکنندگان این رزمایش موفق موشکی قدردانی کرد.

منبع: www.centralclubs.com

صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی