تبلیغات
xzqr - ایران خود خواهد توانست موشک های "اس 300" بسازد
xzqr
down at esraieel
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : xzq xzqr
نویسندگان
نظرسنجی
چگونه با وبلاگ ما آشنا شدید

ایران خود خواهد توانست موشک های "اس 300" بسازد

علاء الدین بروجردی، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ایران، با اشاره به عدم پایبندی روسیه به تعهداش در امر تحویل سامانه موشکی "اس 300 " گفت : ما توانمندی داریم که خودمان به موشک "اس 300" دست یابیم.

علاء الدین بروجردی، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ایران، با اشاره به عدم پایبندی روسیه به تعهداش در امر تحویل سامانه موشکی "اس 300 " گفت : ما ملتی نیستیم که اگر کشوری به تعهداتش در برابر ما عمل نکرد، خودمان مشکل مان را حل نکنیم. او با تکیه بر توانمندی های موشکی ایران گفت : ما توانمندی داریم که خودمان به موشک "اس 300" دست یابیم. علاء الدین بروجردی همچنین تأکید کرد به نفع روسیه است که به تعهداتش در ارتباط با تحویل "اس 300" به ایران عمل کند.

او در خصوص گزارش اخیر "یوکیا آمانو"، مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی و تأکید وی بر ضرورت ارائه اسناد توانمندی های موشکی ایران به آژانس گفت : توانمندی موشکی ایران هیچ ربطی به آژانس ندارد. رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود : ایران در بحث توانمندی های موشکی، با توجه به ضرورتی که در بحث اقتدار، دفاع و بازدارندگی وجود دارد، بسیار جدی است. او در ارتباط با احتمال ممنوعیت سفر به برخی از کشورها توسط مسئولان میراث فرهنگی، یاد آور شد که بحث رعایت حقوق و شئون اتباع ایرانی در برخی از کشور ها مطرح است و با توجه به این که عربستان سعودی محل زیارت است، از این رو متعهد است حرمت زائران همه کشورها را رعایت کند و اگر چنین نکند، ایران در رابطه با اعزام زائران به عربستان تصمیم دیگری خواهد گرفت.

روزنامه تایمز در شماره روز 29 بهمن خود از به تعویق افتادن تحویل سیستم موشکی "اس 300" خبر داده نوشته بود :روسیه با به تعویق انداختن تحویل این سامانه به ایران به غرب پاسخ مثبت داده است. این در حالی است که معاون شورای امنیت روسیه روز دوشنبه 26 بهمن ماه اعلام کرد که دلیلی برای انصراف مسکو از ارسال سیستم "اس 300" به ایران وجود ندارد. "ولادیمیر نظر اف"، معاون شورای امنیت روسیه هم به قرارداد امضاء شده میان دو کشور اشاره کرده، گفته بود هیچ تحریم بین المللی نمی تواند قرارداد ما را فسخ کند زیرا بحث بر سر تحویل یک سامانه دفاعی است.

منبع:فارسی

صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی